poniedziałek, 6 lipca 2015

"Droga do domu" - Gabriela Gargaś

   
   
   Któż z nas nie ma czasem ochoty, by rzucić wszystko i wyruszyć w podróż w poszukiwaniu szczęścia? Gabriela Gargaś - "matka, żona i zakochana w życiu marzycielka", wysyła pięć bohaterek powieści pt. "Droga do domu" właśnie w taką drogę. Do kupionego z ogłoszenia busa każda z kobiet wsiada z innego powodu.
   Ewa, po rozstaniu z wieloletnim partnerem, zamieszkuje u brata. Przygodną znajomością próbuje zagłuszyć tęsknotę za Pawłem, którego nadal kocha. Alicja samotnie wychowuje synka i marzy o wydaniu książki. Mimo upływu lat nie potrafi pogodzić się ze śmiercią męża. Matylda obwinia się o odejście najważniejszej osoby w życiu. Pogrążona w żałobie odpycha pomoc i wsparcie bliskich. Antonina - starsza pani z duszą dwudziestolatki, postanawia odwiedzić mieszkającą na wybrzeżu przyjaciółkę. Jej wnuczka widzi w podróży szansę na wyrwanie się z małego miasteczka.
   Choć bohaterki różni wiek, charakter i doświadczenie życiowe, razem wyruszają do Sopotu. Wspólna wyprawa okazuje się dla wszystkich lekcją wybaczania i odnajdywania domu w duszy, a nie czterech, często pustych ścianach. Przez rozmowy, zwierzenia, łzy smutku i radości kobiety uczą się akceptować życie. Przypadkowe bądź nie spotkania otwierają ich serca na nowo.
   Książka napisana jest stylem potocznym. Zwykłym, codziennym językiem autorka przekazuje życiowe prawdy. Liczne dialogi i opisy pozwalają poznać bohaterki oraz powód, dla którego zdecydowały się na szaloną wyprawę. Śledząc losy kobiet, czytelnik uczy się wybaczania i otwarcia na to, co daje nam los.
   Chcesz odnaleźć drogę do domu we własnym sercu? Nic prostszego - sięgnij po książkę i pozwól zabrać się w podróż w głąb samego siebie. To trudny proces, ale z Ewą, Alicją, Matyldą i Majką poradzisz sobie. Pani Antonina będzie miała na was oko.


liczba stron: 424 (czyta się jednym tchem ;) )
zakupu dokonano w księgarni Matras

7 komentarzy:

 1. Książka wydaje się ciekawa, ale ja nie przepadam za takimi lekturami. Nie mój gatunek ;)

  subiektywnie-o-kulturze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. krótko i zwięźle zachęcasz do lektury, jak miło ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie książka czeka w wakacyjnym stosiku. Jak przeczytałam Twoją recenzję wiem, że szybko po nią sięgnę :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam inną książkę tej autorki na półce, ale jeśli mi się spodoba, na pewno sięgnę po "Drogę do domu" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Gabrielę Gargaś i czytam każdą jej książkę. Tej jeszcze nie zdążyłam ale to kwestia czasu :)

  Życzę powodzenia i wytrwałości w prowadzeniu bloga. To ciężki ale i przyjemny kawałek chleba :)
  Serdecznie zapraszam do mnie. Znajdziesz ciekawy konkurs i kilka recenzji nowości wydawniczych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?" :D :*
  Witaj kochana w świecie recenzentów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Droga do domu" znajduje się na mojej liście książek, które mam zamiar przeczytać niebawem :) Po Twojej recenzji utwierdziłam się w przekonaniu, że warto :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji i Twój komentarz. Zapraszam ponownie :)