niedziela, 11 października 2015

Ogród Kamili - Katarzyna Michalak

   Ogród Kamili to powieść rozpoczynająca kwiatową serię. Autorki - Katarzyny Michalak miłośnikom polskiej literatury obyczajowej przedstawiać nie trzeba. Mieszkająca w mazowieckiej wsi doktor weterynarii po raz kolejny przeniosła swoich czytelników w magiczny, pachnący pięknymi kwiatami i otoczony malowniczymi krajobrazami świat marzeń i miłości.
Główna bohaterka książki – tytułowa Kamila Nowodworska to prawdziwa romantyczka. Marzy o wielkiej miłości i domu z różanym ogrodem. Wraz z ciotką Łucją, która zaopiekowała się dziewczyną po śmierci jej matki, mieszka w nowohuckim, dwupokojowym mieszkaniu. Kamila, lecząc rany po niespodziewanym i niewyjaśnionym rozstaniu z Jakubem Kilińskim (wielką młodzieńczą miłością, buja w obłokach), buja w obłokach i zamyka się w pełnym róż i książek własnym świecie. Chcąc odciążyć starszą ciotkę, pragnie znaleźć pracę. Po wielu przejściach i nieprzyjemnym epizodzie z potencjalnym pracodawcą dostaje prawdziwy dar od losu – na czas remontu ma stać się gospodynią przedwojennej willi z uliczki Leśnych Dzwonków w podwarszawskim Milanówku. Jak to się stało, że szef odgadł pragnienia Nowodworskiej? Może po prostu je zna z przeszłości? Nadzorując prace, Kamila zbliża się do swojego współpracownika Łukasza i zaprzyjaźnia się z sąsiadką Małgorzatą - ocalałą z zamachu terrorystycznego. Kim tak naprawdę jest Hardy? Czy on i Kamila zostaną parą? Kto uratował życie Gosi? Czy dojdzie do konfrontacji z Jakubem? Na te pytania odpowiedź da tylko lektura powieści.
Ogród Kamili składa się z dwudziestu dwóch rozdziałów. Każdy jest poprzedzony krótką charakteryzacją gatunku róży, co przybliża czytelnikom świat bohaterki. Narracja prowadzona prostym, lecz pięknym językiem pozwala na podróż do podwarszawskiej willi i różanego ogrodu. Zawiłe losy, długa i skomplikowana droga do szczęścia wręcz zmuszają, by jak najszybciej dotrzeć na ostatnią stronę, która okazuje się początkiem kolejnej opowieści.
Książka Katarzyny Michalak to historia o miłości, przyjaźni i przebaczaniu. Wraz z bohaterami czytelnik poszukuje tego, co najważniejsze w życiu i odkrywa najgłębsze zakamarki duszy. Opowieść budzi wrażliwość i romantyzm. Nie czekaj. Już dziś sięgnij po Ogród Kamili i daj się zabrać w pachnącą różami wędrówkę po szczęście. 


liczba stron: 352
zakupiona oczywiście w Matrasie ;) 

3 komentarze:

  1. Czytałam jedną książkę Pani Michalak i średnio przypadła mi do gustu, myślę jednak, że jeszcze kiedyś sięgnę po książkę tej autorki, może właśnie "Ogród Kamili" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zraziłam się do autorki po "Grze o Ferrin", ale wiem, ze "Ogród Kamili" to inna bajka. Uwielbiam róże, więc może kiedyś sięgnę...

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo podobał mi się "Ogród Kamili" tak bardzo, że jeszcze tego samego dnia pobiegłam do księgarni po Zacisze Gosi, bo w księgarni nie było dostępna. Polecam książkę, szybko i przyjemnie się ją czyta a fabuła wciąga od pierwszych stron.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji i Twój komentarz. Zapraszam ponownie :)