czwartek, 11 sierpnia 2016

Proza Magdaleny Witkiewicz

 
Miłośnikom polskiej prozy obyczajowej dzisiejszej Jubilatki nie trzeba przedstawiać. Magdalena Witkiewicz - żona, matka i utalentowana pisarka. To moja ulubiona polska autorka! Ciepła, sympatyczna oraz pozytywnie nastawiona do ludzi i świata osoba, którą miałam okazję poznać podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki. 

Książek Magdaleny Witkiewicz się nie czyta. Książki Magdaleny Witkiewicz się pochłania! Dlaczego?

Magdalena Witkiewicz pięknie pisze o miłości. Miłości, która przychodzi bez uprzedzenia. Mimo przeszkód, doświadczeń, wspomnień trwa i wierzy w szczęśliwe zakończenie. Miłości, która całuje i pieści, ale pozwala także wypłakać się w rękaw, dąży do zgody w rodzinie. Swoją siłą łączy przede wszystkim dusze. Miłości, która czasem wiąże się ze smutkiem, żałobą, tęsknotą i bezradnością. Wreszcie miłości, która rodzi się z przyjaźni i bezgranicznego oddania. 

Magdalena Witkiewicz potrafi rozbawić czytelnika do łez. Kapitalne poczucie humoru połączone z prostym językiem gwarantują dobrą zabawę podczas lektury.

Magdalena Witkiewicz potrafi też wzruszyć do łez, bowiem, choć lekko, prawdziwie pisze o wielu twarzach ludzkiego życia. Życia, w którym nie zawsze świeci słońce, ale pojawiają się w nim także ciemne chmury.

Obok bohaterek książek Pani Magdaleny nie da się przejść obojętnie. Pewnie dlatego że takich kobiet jest wiele we współczesnym świecie. Razem z nami studiują i pracują. Są troskliwymi matkami, (nie)wiernymi żonami, lojalnymi przyjaciółkami i namiętnymi kochankami.

Poważnie, ale w lekkim stylu - wydaje się, że to pisarskie motto Pani Magdaleny. Pochłonęłam kilka powieści tej Autorki i wciąż mam ochotę na więcej!

W dniu urodzin składam Pani Magdalenie najlepsze życzenia: oczywiście zdrowia, uśmiechu, spełnienia marzeń, wielu pomysłów na nowe powieści i nie takich strasznych tych słynnych dedlajnów. Proszę się nie obawiać - wydawca i czytelnicy i tak zaczekają :-)

4 komentarze:

 1. Dwie wspaniałe kobiety ;)
  To niesamowite spotkać swojego ulubionego pisarza. Pamiątka na całe życie!
  Pozdrawiam i zostaję na dłużej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę dać mamie w prezencie jedną z książek Magdaleny Witkiewicz :) Zastanawiam się właśnie, którą wybrać. Pani Magda wydaje się być wspaniałą osobą.
  Bardzo fajny post :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ją! Zaprosiłam Panią Magdalene do wywiadu, oby się zgodziła! Super osoba, pełną energii ♥��

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji i Twój komentarz. Zapraszam ponownie :)